Team Speak

Odkaz ke stažení

Pro vybrání si verze a následné stažní TS3 můžete pokračovat ZDE. !! TeamSpeak3 !!

Informace pro připojení na náš dedicated server

Adresa: ts.mmoportal.eu
Heslo: Pokud jste na webu zaregistrováni a přihlášeni, klikněte zde, kde jej naleznete.

Jak získat vlastní místnost(i)?

Pokud se rozhodnete, že chcete u nás mít svoji vlastní stálou místnost, tak pozorně čtěte. Všechny žádosti o přidělení místností prosím řešte přes naše fórum v místnosti „TeamSpeak“. V topicu musí být uvedeno následující:
- Celý název klanu/guildy/spolku
- Počet požadovaných subkanálu (maximálně 4)
- Váš TS nick, na který se přidělí administrátorská práva kanálu
(Po přidělení práv si už sami nastavíte jména místností a případná hesla na nich.)

Zprávy, které nebudou míti korektně vyplněné informace, budou ignorovány!

Všechny takto vytvořené kanály budou podléhat pravidlu, které zní: Pokud na vašich kanálech nebude zaznamenána činnost v době delší jak měsíc, budou zrušeny. Přeci jen nechceme na serveru chaos v podobě nepotřebných místností.

Co je TeamSpeak?

Je používaný pro okamžitou hlasovou komunikaci mezi uživateli, kteří jsou skrze tento program připojeni na server. Je hojně využíván u herních klanů, guild a své uplatnění si najde i ve firemní sféře a tomu podobným účelům.

V čem je nová, třetí verze lepší?

Možná si pamatujete minulou verzi TeamSpeak 2, která byla hodně pozadu za svými konkurenty v podobě Ventrila, či Mumble. Pomalé odezvy, těžkopádnost nastavení a absence většiny moderních vlastností. Vezmeme-li si oproti tomu novou verzi TS3, tak dostaneme komunikační program, který opět nasadil laťku vysoko. Nejen, že si můžete přes TS3 povídat, ale také nastavit profil (včetně avataru), psát do kanálů místnosti, ale třeba i posílat soubory, či přidávat si lidi do seznamu přátel atd. Dá se říci, že dostáváme takový moderní Skype pro hráče na dedikovaných serverech. Hlavní změnou je ale naprosto skvostné nastavení kodeků v kanálu přímo na míru. Již tedy žádné prodlevy anebo šumění hlasu.

Výhody oproti konkurenci?

- Naprosto zdarma pro nekomerční účely
- Vysoká kvalita kodeků a velmi nízké prodlevy
- Je možná instalace doplňkových pluginů
- Možnost výměny a hostování dat
- Je multiplatformní ( Linux / Windows / Mac / iOS / Android )
- Možnost nastavení klávesových zkratek a ovládání přímo ze hry
- Nenáročný na CPU a internetové připojení

Návod na nastavení TeamSpeaku

1.- Při prvním spuštění by se vám automaticky měl spustit „TeamSpeak 3 Setup Wizard“. Zde dáme jednoduše „Next“.2.- Na další stránce vás setup požádá, abyste vložili vaši přezdívku, pod kterou budete na serveru vystupovat. Napište ji a dejte opět „Next“.3.- U třetího kroku je třeba zvolit, zda chcete mluvit stisknutím volitelné klávesy (Push-To-Talk), anebo podle citlivosti hlasu (Voice Activation Detection).4(a).- Pokud zvolíte aktivaci hlasem, přejdete na kalibrační nastavení, kde musíte nastavit mikrofon tak, abyste byli slyšet jen tehdy, když chcete mluvit. V žádném přípdě by se mikrofon neměl aktivovat, když jen vydechnete, či zakašlete. To by vás lidé na kanále po čase taky nemuseli mít rádi, neboť je to protivné. :-) (Pokud u testu nic neslyšíte ani na nejnižší citlivost, zkontrolujte, zda máte dobře zapojený mikrofon a je dobře nastavený v systému.)4(b).- Vyberete-li si však aktivaci klávesou (osobně doporučuji spíše než aktivaci hlasem), tak stačí, abyste klikli na pole a následně vybrali klávesu, kterou když následně podržíte, tak budete moci hovořit.5.- V poslední etapě základního nastavení si vyberete klávesu, při jejíž aktivaci utichne příchozí mluva od jiných účastníku diskuze. (Tato funkce se hodí, pokud se vám nechce ztlumit zvuk a třeba potřebujete vzít telefon, či jiná uplatnění.)6.- Nyní už jen stačí přejít na záložku „Bookmarks“, což je takový seznam oblíbených serverů a přidáme informace pro připojení na server.